Plecak na laptopa, czyli jak bezpiecznie przewozić elektrosprzęt?

Laptop to nieodzowne narzędzie pracy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Może służyć jednak nie tylko do odpowiedzialnych zadań, ale także być prawdziwym centrum rozrywki. W obliczu nauki zdalnej brak laptopa praktycznie wykluczał lub znacząco utrudniał naukę.

Za pośrednictwem komputera i internetu dziecko w wieku szkolnym może zgłębić zagadnienia praktycznie z każdej dziedziny. Nauczanie stało się tym samym łatwiejsze – nie trzeba już przesiadywać wielu godzin w bibliotece zakopanemu w książki, aby odrobić lekcje czy przeczytać interesujący temat. Wszystko to można mieć za pośrednictwem laptopa.

Obecnie możliwości sprzętu są bardzo szerokie – duży ekran, wytrzymała bateria i mocne podzespoły sprawiają, że na komputerze można przygotować wysokiej jakości prezentację do szkoły czy przygotować arkusze kalkulacyjne, które pomogą w wykonywaniu skomplikowanych obliczeń. Laptop wykorzystywany jest zwykle w domu, bo szkoły mają swoje własne pracownie, jednak czasami zdarzy się, że dziecko będzie potrzebowało zabrać go razem ze sobą np. na wakacje. Wówczas przyda się odpowiedni plecak na laptopa, który skutecznie ochroni sprzęt i nie przeciąży kręgosłupa dziecka.

Promocja!
Promocja!

Jak wybrać plecak do laptopa?

Plecak przeznaczony do laptopa powinien przede wszystkim dobrze spełniać swoją główną rolę. Ważne jest przygotowanie osobnej przegrody do której można będzie włożyć urządzenie. Podczas noszenia laptop powinien znajdować się przy samych plecach ze względu na jego rozmiary i dla bezpieczeństwa.

Zanim kupi się plecak do laptopa warto zmierzyć sprzęt, aby zmieścił się do plecaka. Najnowsze laptopy są coraz bardziej kompaktowe, jednak nieco starsze modele mogą potrzebować zdecydowanie więcej miejsca.

Kolejnym ważnym aspektem jest dodatkowo utwardzone dno, które sprawi, że laptop nie wypadnie ze plecaka np. na skutek jego rozerwania się. Standardowy laptop o przekątnej ekranu wynoszącej 15,6 cali, waży średnio 2-2,5 kg, dlatego utwardzenie dna jest bardzo ważne.

Ponadto plecak przeznaczony specjalnie do laptopa powinien mieć odpowiednio szerokie paski, które sprawią, że nawet obciążony plecak będzie się wygodnie nosiło, a z racji na dodatkowe kilogramy paski nie będą wrzynały się w ramiona.

Coraz więcej plecaków posiada dodatkowo specjalny pasek, który można zapiąć na mostku. Stanowi on dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa i sprawia, że noszenie nawet ciężkiego plecaka jest bardziej komfortowe.

ZOBACZ solidne polecaki dla dziecka

Warto kupować plecaki dla dzieci wykonane z solidnych materiałów. Taki plecak niejednokrotnie jeszcze dostanie w „kość”. Pozbawiony zawartości może być rzucany na korytarzu, spaść np. z biurka czy być znacznie przeładowany. Warto więc zwrócić uwagę na wykorzystany materiał, sposób szycia, a także solidne suwaki.

Niektóre z plecaków przeznaczonych także do noszenia laptopów wykonane są z przewiewnych, oddychających materiałów, które pozwalają sprzętowi na odpoczynek także po intensywnym użytkowaniu.

Warto także kupić plecak, który będzie miał dodatkową przegródkę np. na ładowarkę do laptopa czy oddzielną kamerkę. Warto wybrać się na zakupy razem z dzieckiem, aby ono także mogło określić swoje preferencje i pokazać jakie plecaki się mu podobają. Dobrym pomysłem są także zakupy przez internet, gdzie jest zdecydowanie jeszcze większy wybór niż w tradycyjnych sklepach.

Szkolny plecak z przegrodą na laptopa

W sklepie internetowym Noś to dostępne są różne rodzaje plecaków z przegrodą na laptopa. Można zaopatrzyć się zarówno w plecak do noszenia na plecach, jak i jeżdżący na kółkach. To dobra alternatywa dla dzieci o drobnej sylwetce, dla których noszenie laptopa na plecach może być zbyt dużym obciążeniem.

Na uwagę zasługuje np. Plecak Szkolny All Out LOUTH „Forest Check” w kratę, przygotowany specjalnie z myślą o chłopcach. Plecak posiada 2 główne komory, które spokojnie pomieszczą książki czy zeszyty w formacie A4. Ponadto posiada specjalnie wydzielone miejsce na laptopa o ekranie 15,6 cali zamykane na suwak błyskawiczny. Dzięki temu można zyskać pewność, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu. Ponadto tył plecaka został specjalnie wzmocniony, aby dziecko mogło wygodnie nosić na plecach dodatkowe kilogramy. Dzięki specjalnej budowie plecaka dodatkowe obciążenie nie powinno stanowić dużego problemu.

Inną, ciekawą propozycja jest plecak w formie walizki na kółkach Trolley All Out BOLTON „Happy Triangle”, który posiada atrakcyjny wzór. Plecak został wprost przygotowany do zadań specjalnych. Posiada aż 3 przegrody, w tym jedną przeznaczoną na laptopa. Wewnątrz głównej komory plecaka znajduje się specjalna kieszeń na laptopa o ekranie o przekątnej 15,6 cali, zamykana specjalnym rzepem. Dzięki takiemu umiejscowieniu laptopa jest on bardzo dobrze chroniony. Plecak ma usztywniane plecy i dolną część, dzięki czemu jest odporny na duże obciążenie. Posiada chowane szelki więc w razie potrzeby można go również nosić na plecach. Plastikowe stopki na dnie chronią plecak przed przetarciem czy uszkodzeniem nawet na nierównym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]