Tornistry i plecaki szkolne produkowane z myślą o środowisku i przyszłych pokoleniach

 

Przyszłość aktualnych i kolejnych pokoleń jest dla nas ważna. Dlatego w naszych działaniach staramy się postępować odpowiedzialnie, z troską o to, co nas otacza. Zrównoważony rozwój nie stworzy się w ciągu jednego dnia. Jest to proces, nad którym trzeba ciągle pracować. Podobnie jak podczas szycia, szew za szwem, krok za krokiem łączymy kolejne elementy, by na końcu otrzymać przemyślany i trwały plecak szkolny. Z przyjemnością przedstawimy Wam wszystkie działania, które do tej pory podjęliśmy i postęp, jaki udało się nam uzyskać w realizacji postawionych celów:

  • Redukcja emisji CO2
  • Ochrona zasobów
  • Tworzenie godnych warunków pracy

Produkcja neutralna dla klimatu

Możemy z dumą ogłosić, że od sezonu szkolnego 2019/20 plecaki oraz tornistry Coocazoo  produkowane są w sposób neutralny dla klimatu. W jaki sposób to osiągamy? Współpracując z ekspertami z ClimatePartner, podejmujemy następujące kroki:

  • Kalkulacja CO2
    Uważnie przyglądamy się naszemu śladowi węglowemu i obliczamy emisje, które powstają podczas produkcji, pakowania i transportu naszych produktów.
  • Unikanie i redukcja CO2
    Wszędzie tam, gdzie to możliwe całkowicie redukujemy emisję CO2 lub ograniczamy ją do minimum.
  • Bilans CO2

Zrównoważyliśmy nieuniknioną emisję CO2poprzez inicjatywę ochrony klimatu, wspierając projekt ochrony lasu Santa Maria w Brazylii. Aktualnie projekt ten ochrania ponad 71 000 ha brazylijskiego lasu deszczowego Amazonii przed wylesieniem i wypalaniem. Wkład na jeden plecak szkolny chroni około 10 m2 lasów deszczowych przez cały rok. W sumie zrekompensowaliśmy już ponad 1 milion kg CO2! To mniej więcej tyle samo, co 89 przejazdów samochodem dookoła świata!

Włókno z butelek PET poddanych recyklingowi

Czy zużyte butelki PET to wciąż odpady? Od dziś już nie: z przetworzonych butelek PET można wytwarzać owe nowy materiał. Gotowe, poddane recyklingowi włókno służy do produkcji materiałów, które wykorzystujemy w produktach Coocazoo. Używamy tylko starych, zużytych plastikowych butelek zgodnie z zasadami Global Recycle Standard (GRS). Dzięki temu oszczędzamy zasoby i dajemy plastikowym butelkom nowe życie pod postacią artykułów szkolnych.

Sukcesywnie przestawialiśmy naszą produkcję na wykorzystywanie włókien pochodzących w <strong100% z recyklingu PET. Udało nam się zakończyć ten proces we wrześniu 2019.

Wykorzystanie plastiku wyłowionego z oceanów

Więcej plastikowych śmieci niż ryb w oceanie? Rozpoczęliśmy współpracę z organizacją SEAQUAL™, aby podjąć walkę ze śmieciami w oceanach. SEAQUAL™ współpracuje z rybakami, organizacjami non-profit i wszelkiego rodzaju inicjatywami na rzecz oczyszczania oceanów. Jej celem jest zbieranie, recykling i przetwarzanie odpadów na włókno poliestrowe.

Nasza limitowana edycja plecaków Coocazoo OceanEmorion jest wykonana właśnie z włókna poliestrowego pochodzącego z recyklingu plastiku wyłowionego z oceanów. Jeden oferowany przez nas tornister lub plecak pozwala odzyskać 1 kg śmieci z oceanów, co przekłada się np. na ponad 1000 słomek do napojów.

Produkcja przyjazna dla środowiska

Wspólnie z naszym partnerem, bluesign®, staramy się ograniczyć do minimum wpływ procesu wytwarzania naszych produktów na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne.

System bluesign® jest obecnie najbardziej znaną gwarancją zachowania zasad zrównoważonego rozwoju. bluesign® monitoruje nie tylko pojedynczy produkt, ale także cały łańcuch dostaw. Dzięki temu wyklucza się stosowanie substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego jeszcze przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego. Kupujemy nasze materiały od partnerów systemowych bluesign®, zapewniając w ten sposób produkcję przyjazną dla środowiska.

Powłoka impregnacyjna wolna od PFC

Powłoka impregnacyjna, zapewniająca odporność na wodę i zabrudzenie plecaków Coocazoo jest w 100% wolna od PFC, dlatego doskonale promuje zrównoważony rozwój i nie powoduje szkód w środowisku naturalnym. Związki PFC to substancje chemiczne, które gromadzą się w środowisku naturalnym i zanieczyszczają je. Mogą być również niebezpieczne dla człowieka, jeśli znajdą się w spożywanym jedzeniu i wodzie pitnej.

Od marca 2019 r. odeszliśmy od wykorzystywania PFCw naszych produktach, aby ograniczyć wzrost występowania tych szkodliwych substancji w środowisku.