Niezbędna porcja witamin i minerałów dla Twojego dziecka – śniadaniówka z przegródkami

Dzieci, aby być aktywne przez cały dzień – móc uczyć się i spędzać czas z rówieśnikami, potrzebują do tego niezbędnej energii. Czerpią ją przede wszystkim z jedzenia, które dostarcza niezbędnych minerałów i witamin wspomagających ich rozwój i zapewniających dobre samopoczucie. Jak jednak przypilnować, aby dziecko zjadło pełnowartościowe śniadanie podczas pobytu w szkole? Bardzo dobrze sprawdzi się w tym celu śniadaniówka z przegródkami, w której można ułożyć zarówno owoce jak i warzywa, a także bardziej treściwe dania.

Drugie śniadanie w diecie dziecka – dlaczego jest tak ważne?

Przepisów na śniadanie dla dziecka jest wiele i wcale nie muszą to być tradycyjne kanapki, bo można np. przygotować pełnowartościowy omlet, naleśniki czy zawijaną tortillę z ulubionymi dodatkami. Wiele zależy w tej kwestii od kreatywności rodziców, a także preferencji smakowych dziecka. Ważne jest jednak, aby przyzwyczaić dziecko do jego spożywania, bo śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. A co o tym przesądza? Są to wyniki licznych badań, które potwierdzają, że odpowiednio skomponowane i przede wszystkim zjedzone śniadanie pozwala na lepszą koncentrację, wspiera zdolność do uczenia się, ułatwia zapamiętywanie a także wpływa na lepszy rozwój intelektualny. Co więcej, dzieci, które nie spożywają drugiego czy tez pierwszego śniadania w godzinach porannych, częściej narzekały na bóle głowy, rozdrażnienie, złe samopoczucie, a także notowały niższe wyniki w nauce. Ważny jest nie tylko odpowiednio wybrany lunchbox, ale także to, co do tej śniadaniówki do szkoły włożymy. Warto zadbać , aby znalazło się tam pełnowartościowe śniadanie, składające się z głównego dania, a także niezbędnej porcji warzyw i owoców. Najlepiej jest od razu umyć je w domu i pokroić na kawałki, aby dziecku było wygodniej jeść. Śniadaniówka dla dzieci umożliwia ułożenie poszczególnych składników w przegródkach, dzięki czemu nie dojdzie do ich wymieszania, a całe śniadanie zachowa estetyczny wygląd. Śniadaniówka powinna pomieścić wszystkie niezbędne składniki śniadania.

Jak wybrać śniadaniówkę dla ucznia?

Przede wszystkim należy wybrać śniadaniówkę, która będzie miała odpowiednie rozmiary, wygodne przegródki, a także co bardzo ważne, będzie opracowana zgodnie z obowiązującymi normami ze względu na kontakt z żywnością. Rozmiar śniadaniówki należy dopasować do potrzeb dziecka, ale także jego plecaka, żeby nie okazało się, że zabiera ona za dużo miejsca w plecaku ucznia. Oprócz tego śniadaniówka do szkoły z przegródkami sprawdzi się najlepiej, bo pozwoli uniknąć monotonnego śniadania, a zamiast tego pozwoli podzielić je na różne smakołyki. Tym samym umożliwi odpowiednie skomponowanie posiłków bogatych w danie główne, ale także dodatki np. w postaci warzyw, owoców, musów czy niewielkiej słodkiej przekąski. Bardzo ważne jest także posiadanie atestu, który dopuszcza dany produkt do kontaktu z żywnością. W trakcie przebywania jedzenia w śniadaniówce nie powinno padać bezpośrednio na nią promieniowanie słoneczne, a także nie powinna się za bardzo się nagrzewać, aby produkty w środku nie uległy szybkiemu zepsuciu. Wszystkie śniadaniówki marki Noś to są wolne od plastyfikatorów, takich jak bisfenol-A, które mogą przenikać do żywności i sprzyjają otyłości, zaburzają gospodarkę hormonalną i metabolizm. Bisfenol-A przedostaje się do organizmu przez ręce, dlatego tak ważne jest, aby wyeliminować go z plastikowych opakowań. Oprócz tego wszystkiego najlepsza śniadaniówka dla dziecka powinna być lekka, szczelna i łatwa do mycia.

Wygląd też jest ważny – zestaw śniadaniowy dla dzieci do szkoły

Dla wielu dzieci ważny jest także wygląd akcesoriów, które codziennie noszą ze sobą do szkoły. Śniadaniówka z przegródkami dla chłopca może mieć kolory, które preferują np. niebieski lub zielony, a także przedstawiać superbohaterów czy inne postacie z ulubionych bajek. Śniadaniówka z przegródkami Minecraft lub z motywem z filmu „Avengers” może być doskonałym pomysłem na prezent. Z kolei dziewczynki wolą zwykle śniadaniówki w delikatnych, pastelowych kolorach. Na pojemnikach specjalnie dla nich mogą znajdować się motywy takie jak gwiazdki, brokatowe wykończenie czy np. jednorożce. Warto wybrać pojemnik na jedzenie do szkoły razem z dzieckiem, aby było w pełni zadowolone z produktu. Oferta sklepów online jest pod tym względem bardzo szeroka, a to bardzo wygodna forma zakupów.

Warto zakupić śniadaniówkę, którą dziecko będzie nosiło z przyjemnością – z licznymi przegródkami i o atrakcyjnym wzorze. Oprócz tego warto także wyposażyć dziecko w bidon, aby miało stały dostęp do wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]