Czy warto kupić piórnik bez wyposażenia?

Piórnik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego ucznia. Na początku piórniki dzieci dopiero rozpoczynających swoją przygodę w szkole są pełne różnego rodzaju akcesoriów. Oprócz długopisu, ołówka czy mazaków, można tam znaleźć także przyrządy geometryczne, klej, nożyczki, temperówkę, kolorowe flamastry i wiele więcej.

Z czasem piórnik staje się coraz mniej obszerny, aby na studiach zamienić się jedynie w sam długopis. Zanim jednak tak się stanie niezbędny jest zakup piórnika. W ofercie sklepów można znaleźć piórnik bez wyposażenia, jak i piórnik z wyposażeniem, który z nich lepiej się sprawdzi?

Piórniki szkolne – sposób na zachowanie porządku

Piórnik szkolny to ważny przedmiot, który pozwala na uporządkowanie przestrzeni zarówno w plecaku, na biurku dziecka, jak i w szkolnej ławce. Kolorowe piórniki mogą mieć różne kształty, wielkości i wzory. Podobnie jest w środku piórnika. Niektóre z nich mają więcej wolnej przestrzeni, inne zaś podzielone są na przegródki, a jeszcze inne posiadają liczne zakamarki i dużo uchwytów, w które można włożyć poszczególne przydatne w szkole akcesoria. 

Wiele w kwestii wyboru piórnika zależy od preferencji samego dziecka, a także etapu nauczania na którym się znajduje. Młodsze dzieci potrzebują lepiej wyposażonych piórników, w których znajdzie się także miejsce na kolorowe flamastry i kredki. Im dziecko jest starsze, tym zwykle mniej akcesoriów zaczyna potrzebować. W ofercie marki Noś to znajdują się piórniki z wyposażeniem zarówno dla chłopców,jak i dziewczynek. Można wybierać piórniki spośród licznych wzorów i kolorów, dzięki czemu każde dziecko i rodzic wybierze odpowiedni model. 

Najpopularniejsze rodzaje piórników

Wybór wśród piórników dla pierwszoklasistów jest naprawdę duży, dlatego warto dowiedzieć się jakie są podstawowe rodzaje piórników, aby od razu wiedzieć czego najlepiej szukać:

  • piórnik saszetka – piórnik w formie saszetki to najczęściej piórnik bez wyposażenia przeznaczony dla uczniów starszych klas. Piórnik saszetka jest wygodny ze względu na małe rozmiary i niską wagę. Nie można jednak schować do niego zbyt wielu akcesoriów. W piórniku saszetce wszystkie przedmioty takie jak długopis, cyrkiel czy gumka do ścierania są luźno wrzucone i nieuporządkowane, 
  • piórnik rozkładany – piórnik rozkładany bez wyposażenia to dobra alternatywa dla dzieci w nieco starszych klasach, które jednak od czasu do czasu potrzebują użyć na lekcji dodatkowych akcesoriów, takich jak linijka, ekierka czy kolorowe zakreślacze, 
  • piórniki dwukomorowy i trzykomorowy – duży piórnik bez wyposażenia z kilkoma komorami sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy dziecko uczęszcza na dodatkowe zajęcia plastyczne lub chętnie maluje czy rysuje. Dzięki kilku komorom można zmieścić w nim naprawdę dużo akcesoriów. Piórnik trzykomorowy bez wyposażenia można dowolnie zaadaptować na potrzeby dziecka. 

Piórniki rozkładane – kiedy się sprawdzą?

Piórniki rozkładane nie zajmują wiele miejsca po złożeniu, jednak kiedy się je otworzy dokładniej prezentują swoją okazałą pojemność. W piórniku tego typu zmieści się praktycznie wszystko. Zarówno te gadżety, które przydadzą się podczas zajęć plastycznych, technicznych, jak i te wymagane podczas zajęć z geometrii. Piórnik po złożeniu zmieści się nawet do niewielkiej przegrody w szkolnym plecaku. Piórniki rozkładane sprawdzą się praktycznie w przypadku każdego dziecka. Taki piórnik pozwala być zawsze dobrze przygotowanym do lekcji i móc wypełniać wszystkie zadania w ćwiczeniach czy zeszytach. Pojemny piórnik pozwala trzymać wszystkie akcesoria w jednym miejscu i uniknąć ich zgubienia. 

Piórnik dwukomorowy – dla gadżeciarzy

Piórnik dwukomorowy posiada optymalny rozmiar i pozwala na noszenie ze sobą wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. Nie zawsze wszystkie z nich będą potrzebne, jednak przydadzą się do odrabiania lekcji czy na dodatkowe zajęcia. Szczególnie młodsze dzieci uwielbiają malowanie przy pomocy kredek czy flamastrów. Posiadanie piórnika dwukomorowego sprawi, że będą miały swoje ulubione akcesoria zawsze pod ręką. Piórnik dwukomorowy cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i niewielkie rozmiary. Można do niego schować całą paletę kredek, flamastrów, różnego rodzaju ołówków, zwykłych i kolorowych długopisów, a także wiele więcej. 

Piórnik bez wyposażenia – wszystko czego chcesz pod ręką!

Piórnik bez wyposażenia dla chłopca i piórnik bez wyposażenia dla dziewczynki świetnie sprawdzą się na prezenty. Warto wcześniej zapytać rodziców, czy w przypadku ich pociechy lepiej sprawdzi się piórnik w formie etui czy obszerny kilkukomorowy. 

Piórnik to obok książek i zeszytów jedno z najważniejszych akcesoriów dla dziecka w wieku szkolnym. Duży wybór piórników sprawia, że każde dziecko znajdzie odpowiedni dla siebie model. Dostępne są zarówno piórniki z wyposażeniem jak i bez wyposażenia. Wyboru konkretnego modelu warto dokonać wspólnie, aby spełniał on wszystkie wymagania zarówno ucznia jak i rodziców. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]