Bądź bezpieczny, czyli plecak z odblaskami – idealne rozwiązanie na sezon jesienno-zimowy!

Plecak to jeden z najważniejszych elementów wyprawki uczniowskiej. Powinien być wygodny, wystarczająco pojemny, a także bezpieczny, i to nie tylko dla pleców dziecka! Bardzo ważnym elementem plecaka, choć niestety wciąż jeszcze niedocenianym są elementy odblaskowe, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo także po zmroku.

Elementy odblaskowe ważne są szczególnie, gdy dziecko wraca późno ze szkoły lub w okresie jesienno-zimowym, kiedy nawet wczesną porą zapadają ciemności. Tylko plecaki z odblaskami powinny być brane pod uwagę zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, czy takich u których powrót do domu odbywa się poprzez miejsca w których nie ma chodnika i dziecko musi iść poboczem.

Bezpieczeństwo to podstawa, czyli znaczenie elementów odblaskowych

Odblaski powinny stać się kluczowym elementem każdego produktu dla dzieci, w tym rowerów, walizek, plecaków, worków na buty, toreb sportowych itp. Tak niewielki element jest w stanie zapewnić dziecku znacznie większe bezpieczeństwo. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na zewnątrz szybko zapada zmrok, pada śnieg lub deszcz, wszyscy zakładają ciemne kurtki i widoczność pieszych jest znacznie ograniczona, nie można rezygnować z elementów odblaskowych. Produkty wyposażone w odblaski nie są ani wymysłem producentów ani rodziców. Zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy, który porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek posiadania odblasków. Policjanci alarmują, że pieszy pozbawiony odblasków i w dodatku ubrany na ciemno jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. Warto wiedzieć, że pieszy ubrany na ciemno, w pochmurny, jesienny dzień jest widoczny dla kierowcy z odległości zaledwie 40 metrów, podczas gdy pieszy z odblaskami widoczny jest nawet z odległości 150 metrów!

Na szczęście wiele zmieniło się w tej kwestii przez ostatnie kilka lat. Producenci plecaków szkolnych zauważyli, jak ważne jest wyposażenie ich w odpowiednie odblaski. Ważna jest jeszcze jakość stosowanych odblasków. Najlepsze są te podobne do wykorzystywanych przez służby ratownicze, policję czy pogotowie.

Odblaskowe elementy w plecakach NOŚ TO – najciekawsze propozycje!

Plecaki przeznaczone specjalnie dla dzieci powinny być atrakcyjne pod kątem wizualnym, ale także bezpieczne. Tylko produkt spełniający te wymagania jest warty uwagi rozsądnych rodziców. Odbijane przez odblaski światło może ocalić życie i uchronić przed kalectwem. Marka Noś to posiada w swojej ofercie wiele plecaków z odblaskami.

Propozycja nr 1 (np. do klas 1-3)

Szczególną czujnością należy się wykazać podczas dobierania szkolnych artykułów dla najmłodszych. Oprócz zapoznania ich z przepisami ruchu drogowego i codzienną drogą do i ze szkoły lub do kolegi czy koleżanki warto także zadbać o odpowiednie wyposażenie najmłodszych. W ich bezpiecznej drodze do szkoły z pewnością sprawdzą się plecaki Step by Step np. model Grade POWER ROBOT dla chłopców i Grade SHINY BUTTERFLY dla dziewczynek. Oba plecaki zostały wyposażone w system odblasków ORALITE, które stanowią aż 10% powierzchni przedniej plecaka. Wykorzystane odblaski stosowane są także przez służby ratunkowe i znacznie poprawiają bezpieczeństwo dziecka po zmierzchu.

Propozycja nr 2 (starsze klasy)

W kategorii dla nieco starszych dzieci np. z klasy 4 oczywiście również znajdą się ciekawe pomysły na bezpieczne plecaki z odblaskami. Szczególnie widoczność dzieci, które same wracają do domu jest bardzo ważna. Warte uwagi są takie modele marki Coocazoo jak Joker, kolor: Sprinkled Candy lub Coocazoo Porter, kolor: Berry Bubbles, oba zostały wyposażone w odblaski najlepszej jakości – ORALITE, lidera w tej kategorii. Marka Coocazoo dba o bezpieczeństwo najmłodszych i jednocześnie posiada bardzo rozbudowaną ofertę, skrojoną na potrzeby zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Plecaki tej marki cieszą się dużym powodzeniem dzięki oryginalnemu designowi.

Propozycja nr 3 (do szkoły średniej)

Plecaki spełniające wymagania młodzieży powinny być solidne, pojemne, a jednocześnie stylowe i lekkie. Codziennie noszony plecak powinien odwzorowywać charakter i preferencje jego posiadacza. Doskonały produkt dla ucznia szkoły średniej to np. plecak Coocazoo RayDay, kolor: Zebra Stripe Blue, system MatchPatch lub Coocazoo ScaleRale, MeshFlash, Neon Pink, oba wyposażone w odblaski ORALITE. W komplecie do plecaków można dobrać równie interesujące piórniki Coocazoo, które pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria.

W sklepie internetowym Noś to można znaleźć wiele plecaków posiadających odblaski i tym samym wpływających na poprawę bezpieczeństwa dzieci. Dostępne są modele dla uczniów szkoły podstawowej, a także szkoły średniej. Odblaski wszywane są w takich miejscach, aby niosące je na plecach dziecko stało się widoczne dla pozostałych uczestników ruchu drogowego i tym samym zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]