7 rzeczy, których potrzebuje przedszkolak

Pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Nie mniej emocji tego dnia towarzyszy również rodzicom, którzy zastanawiają się, jak poradzi sobie ich pociecha. Okres przedszkolny to bardzo intensywny czas w życiu każdego dziecka. Wtedy nie tylko uczy się funkcjonowania w większej grupie, ale także poznaje pierwsze zasady towarzyszące zasadom panującym w nowym miejscu. Dziecko zaczyna wówczas funkcjonować według stałych, z góry określonych godzin – przeznaczonych na rozwój, zabawę, posiłki czy dodatkowy sen. To sprzyja jego rozwojowi i uporządkowaniu dnia. Wybierając się do przedszkola każde dziecko zostaje wyposażone w odpowiednie akcesoria. Wśród nich znajdują się elementy takie jak plecaczek, worek na buty, odpowiedni strój, akcesoria do zabawy jak kredki czy flamastry. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze wyposażenie. Jednym z najważniejszych elementów jest plecak, który prawdopodobnie będzie towarzyszył dziecku przez kolejne lata. Warto więc wybrać wygodny plecak, dopasowany wprost do potrzeb najmłodszych uczniów.

Plecak dla przedszkolaka: próba generalna przed szkołą

Przedszkole to zdecydowanie ważna próba przed szkołą, którą przechodzi wiele dzieci. Z jednej strony nie są one już beztroskimi dzieciakami, które większość czasu spędzały w domu z rodzicami, z drugiej strony uczą się zasad, jakimi będą musiały kierować się również w kolejnych latach. Przedszkole to okres przejściowy między beztroskim dzieciństwem, a podjęciem się nowych obowiązków. Wielu specjalistów uważa, że dobrze jest posłać dzieci do przedszkola, aby poznały nowych rówieśników, a także aby rodzice mogli powrócić do swoich zawodowych obowiązków. Przedszkole pozwala dziecku na odkrywanie świata wspólnie z innymi dzieciakami, podczas gdy w domu wielokrotnie mogą się nudzić lub oglądać zbyt wiele telewizji.

Aby dziecko mogło zabrać ze sobą swoje ulubione rzeczy, niezbędne jest wyposażenie go w odpowiedni plecak, który nie tylko się spodoba, ale także będzie dobrze pełnił swoją funkcję. Wybór jest tutaj naprawdę spory i wiele zależy od własnych upodobań i wiedzy rodziców. Plecaki do przedszkola powinny spełniać specjalne wymagania. Po pierwsze plecak dla przedszkolaka powinien być lekki. Specjaliści biją na alarm – plecaki polskich uczniów są zdecydowanie bardziej ciężkie niż powinny. Powoduje to nie tylko niechęć dzieci do ich noszenia, ale także konsekwencje zdrowotne, w tym problemy z kręgosłupem i utrzymaniem prawidłowej postawy. Dlatego plecak dla młodego człowieka powinien być lekki. Sprawdzajmy także, co włożyła do środka plecaka nasza pociecha. Najmłodsze dzieci nie potrzebują jeszcze wielu rzeczy w przedszkolu, dlatego warto bardziej przyzwyczajać je do samego faktu noszenia plecaka niż od razu szukać pojemnego tornistra. Po drugie należy wybierać plecaki z licznymi przegródkami, które pozwolą na uporządkowanie wszystkich rzeczy w środku. Co więcej plecak dla malucha powinien nie być zbyt duży. Trzecim aspektem na jaki warto zwrócić uwagę, jest materiał z jakiego został wykonany plecak. Powinien być nie tylko bezpieczny, bez szkodliwych substancji i przewiewny, aby skóra dziecka mogła oddychać, ale także łatwy do czyszczenia i prania. Plecaczek może łatwo się zabrudzić, dlatego najlepiej, aby można go było wrzucić do pralki i szybko pozbyć się zabrudzeń, bez ryzyka uszkodzenia. Ponadto plecak dla przedszkolaka powinien mieć regulowane szelki, aby znajdował się we właściwym miejscu na plecach. Warto również zwrócić uwagę czy ma proste zapięcia, aby dziecko mogło go łatwo samodzielnie rozpiąć i zapakować oraz rozpakować. Ponadto warto, aby taki plecaczek miał na sobie odblaski. Szczególnie podczas jesiennych i zimowych po południ, kiedy odbieramy dziecko z przedszkola może być już bardzo ciemno, dlatego warto aby nasze dziecko wyróżniało się na drodze, aby kierowcy zachowali niezbędną ostrożność.

Ponadto wśród rzeczy, które potrzebuje przedszkolak znajdują się jeszcze:

  • buty na zmianę z workiem,
  • artykuły higieniczne,
  • pościel,
  • piżama,
  • kocyk,
  • artykuły plastyczne,
  • oczywiście plecak.


Lekki plecak dla dziecka

Plecak dla przedszkolaka powinien być lekki, aby nie obciążyć zbytnio kręgosłupa i aby dziecko chciało go nosić. Najmłodsze, drobne dzieci powinny mieć mały i lekki plecaczek, który równie dobrze będą mogły nieść w ręku. Plecak dla przedszkolaka według szacunków powinien ważyć około 260 gram. Warto pamiętać, że plecak malucha szybko się zapełni i będzie cięższy niż na początku. Szczególnie jeśli włożymy do środka napój czy ulubioną zabawkę dziecka, to waga jego plecaka może się znacznie zwiększyć. Warto wybrać plecak razem z maluchem, żeby był nie tylko praktyczny, ale również spodobał się naszemu podopiecznemu. Zarówno plecaki przeznaczone dla chłopców jak i dziewczynek mają atrakcyjne kolory, wesołe motywy czy naszyte postacie z bajek, dzięki czemu plecak do przedszkola stanie się jednym z ulubionych przedmiotów naszego dziecka. Wybierając dobry plecak dla malucha dbamy nie tylko o jego komfort, ale także zdrowie i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[]